mgr Monika Ulatowska

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku psychologia w specjalności neurobiopsychologia na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie certyfikacji w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, a także członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB).

W swojej pracy wykorzystuję techniki poznawcze i behawioralne, a także elementy terapii dialektyczno-behawioralnej, terapii akceptacji i zaangażowania, terapii schematów oraz uważności, dobierając je tak, aby jak najlepiej pomagać moim pacjentom. W gabinecie zawsze staram się stworzyć atmosferę otwartości, akceptacji i zrozumienia.
Pierwsze spotkania mają charakter konsultacyjny, umożliwiający uzyskanie informacji, dzięki którym możliwe jest postawienie diagnozy i zaproponowanie różnych możliwości udzielenia pomocy. Następnie razem z pacjentem tworzę elastyczny plan terapii, „uszyty dla niej lub dla niego na miarę”, z uwzględnieniem wszystkich potrzeb i trudności.

Specjalizuję się w psychoterapii osób z zespołem Aspergera. Od prawie sześciu lat zawodowo zajmuję się terapią, diagnostyką  oraz treningiem umiejętności społecznych osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Wychodzę naprzeciw potrzebom osób w zespołem Aspergera, wspólnie szukając możliwości jak najlepszego rozwoju i zrozumienia neurotypowego świata.

Pracuję również z osobami z zaburzeniami lękowym, zaburzeniami nastroju oraz zaburzeniami osobowości. Stale się rozwijam i podnoszę swoje kompetencje, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach naukowych. Swoją pracę poddaję superwizji.

Umów się

Monika Ulatowska - ZnanyLekarz.pl