mgr Urszula Hamerska-Degerli

Psycholog i psychoterapeuta poznawczo-behawioralny pracujący z osobami dorosłymi.

Zajmuje się prowadzeniem psychoterapii, konsultacji psychologicznych oraz psychoedukacji.

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS. Kontynuuje rozwój w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel oraz dr Ewy Pragłowskiej. Szkolenie jest zgodne ze standardami wyznaczonymi przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB) oraz European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT) oraz spełnia wymagania zawarte w rozporządzeniu Ministra Zdrowia dotyczącym uzyskiwania specjalizacji w psychoterapii.

W swojej pracy często wprowadza elementy Terapii Schematów, Akceptacji i Zaangażowania (ACT) oraz techniki uważnościowe.

Głównym obszarem jej zainteresowania są zaburzenia związane z emocjami ( zaburzenia lękowe, osobowości, nastroju) oraz  kryzysy adaptacyjne wywołane zmianami życiowymi. W swojej pracy, oprócz omawiania problemów klienta, skupia się także na poszukiwaniu jego zasobów, mocnych stron i ścieżek rozwoju, prowadzących do możliwie jak najbardziej satysfakcjonującego życia.

Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie i stara się stworzyć atmosferę pełną otwartości i zrozumienia.

W relacji terapeutycznej ważne jest dla niej tworzenie atmosfery wzajemnego szacunku i autentyczności.

Przestrzega zasad zawartych w kodeksie etycznym psychologa i psychoterapeuty. Dba o poszanowanie godności i wolność wyboru Pacjenta. Zachowuje tajemnicę zawodową. Chroni prywatność osób korzystających z pomocy oraz dba o ich komfort psychiczny.