mgr Michał Stefanowicz

Stara się dbać o pacjentów z troską i zaangażowaniem, zgodnie z aktualną wiedzą psychoterapeutyczną i psychologiczną. W swojej pracy ceni sobie bezpieczeństwo i zaufanie.

Pracuje w następujących obszarach: strata, żałoba, rozstanie, lęki, stres, kryzysy życiowe, PTSD, trudności emocjonalne, niepowodzenia w relacjach.

Posiada doświadczenie w pracy z osobami cierpiącymi z powodu dolegliwości nerwicowych (lękowych), nastroju (np. depresja), zaburzeń osobowości, zaburzeń odżywiania i zaburzeń związanych z uzależnieniem.

Jest certyfikowanym psychoterapeutą Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt (PTPG) i Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Gestalt (EAGT). Pracuje uwzględniając koncepcję psychoterapii psychodynamicznej (teoria Melanie Klein, teoria Otto Kernberga). Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanego superwizora EAGT i certyfikowanego superwizora PTP (Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego). Prowadzi psychoterapię szkoleniową dla uczestników szkół psychoterapii.
W Trójmiejskim Centrum Psychiatrii i Psychoterapii pełni funkcję koordynator/opiekuna zespołu terapeutycznego.